Bane

Hole in One

Bent Øivind Bråthen var den første som fikk "Hole in One" her på banen. Det skjedde 1. juni 1991. Francisco Delgado har 5 (!) "HiO" her på banen og klubbens tidligere pro - Tom Selmer - og har 3 "HiO".
Verdt å merke seg er at vi sansynligvis har verdensrekorden i antall "HiO" på kortetst mulig tid. Den 6. juli 2006 var det 3 spillere som lykkes med det i løpet av 1t og 20 min. Får du "HiO" på hull 2 får du med deg varer for kr. 1.000 fra FellesJuice!

Siden banen åpnet og frem til og med 2011 har vi over 150 registrete "HiO".  Flest var det i sesongen 2003 med 14 stk. Hvem som har fått "HiO" og på hvilket hull i hvilket år finner du på listen nedenfor.

Groruddalen golfbane

NavnKlubbDatoHullKølle
2016
Robert KongelfGrgk01.01.201697
2015
Jan Erik HagabråtenGrgk20.07.201567i
Daniel KristiansenGrgk13.05.20156pw
2014
Fredrik LysakerHakadal gk07.04.201417i
2013
Knud JensenHakadal gk16.08.201399i
Jan Erik HagabråtenGrgk15.08.20139pw
Ingrid KreftingOslo gk28.06.201398i
Stein Roald AllstedGrgk14.05.201383 wood
2012
Stein Roald AllstedGrgk26.09.201283 wood
Kjell VigdalMiklagard gk12.08.20125rescue
Dick Eddy LindLillestrøm gk11.08.201299
Francisco DelgadoGrgk24.07.201212 rescue
Henry KalnæsGrgk26.06.201258 i
Sigbjørn S. HaugestølHakadal gk22.05.201243w
2011
Gustav OgdeideBallerud gk30.08.201199
Francisco DelgadoGrgk28.08.201122 rescue
2010
Terje WiikGrgk15.09.20109pw
Francisco DelgadoGrgk07.08.201099i
Joar M. HolmsenGrgk26.06.20109pw
Od SoringGrgk01.06.201045w
Kjell SolvangGrgk28.05.201058i
Miguel FernandesGrgk07.05.201069i
2009
Pål ØstlieGrgk26.08.20099pw
Tomas FalkGrgk09.06.200957
Lasse HammerstadGrgk24.05.20099pw
2008
Geir Olav NygoGrgk28.08.20089pw
Hans Petter GulbrandsenGrgk16.06.200899
Walter L. OordMiklagard gk25.05.20089pw
Jan Erik DahlGrgk08.05.20082driver
2007
Henrik WangGrgk01.10.200727
Henry KalnæsGrgk06.09.200743 rescue
Knut AndresenGrgk04.07.20077driver
Daniel KristiansenGrgk09.05.200718
2006
Anne BrennhovdGrgk13.10.200615w
Harald TorgersenGrgk14.09.200698i
Francisco DelgadoGrgk20.08.200623i
Simon S. RiisGrgk11.08.200683w
Helge A. LøkkeGrgk06.07.2006114w
Vibeke NordangerNittedal gk06.07.20061driver
Pål ØstlieGrgk06.07.200633i
Simen Edsjø KalnesGrgk01.06.200618i
Robin EkeliGrgk20.05.200699i
2005
Kjell Marcus BøeGrgk09.10.200515i
Finn Håkon HansenGrgk20.08.20059pw
Just Chritian NæssMoss & Rygge gk01.08.20059pw
Bodil WangGrgk04.07.200563w
Oddvar KlepperåsLosby gk28.06.200557w
Arvid BjerringGrgk09.06.200597i
Jan Erik DahlGrgk04.06.200597i
Thomas Holthe EngebretsenGrgk01.06.200555i
Per BjørangGrgk23.05.20059pw
2004
Terje MorstølBorre gk07.09.200416i
Birger TrehjørningenKrokhol gk05.09.200466i
Christoffer RøstingOslo gk01.09.20049pw
Øystein KrugeGrgk15.08.200499i
Kurt M SivertesenGrgk07.06.200499i
Henrik WangGrgk01.06.200497i
Rolf SelmerGrgk09.05.200425i
2003
Reidar ÅrsethGrgk09.10.200356i
Eirik Munthe-KaasGrgk17.09.200399i
Christoffer WaagenæsGrgk15.09.200365w
Petter AndersenHaugesund gk28.08.20039pw
Daniel KristiansenGrgk24.08.20039sw
Christopher EbbangGrgk07.08.20039pw
Henning SolbergGrgk07.08.200356i
Ørjan HoltetGrgk08.07.200399i
Knut AndresenGrgk05.07.200367i
Jack NordbyVanylven gk04.07.200356i
Reidar ÅrsethGrgk11.06.200347w
Thomas Walle JensenOslo gk08.06.200347i
Atle Larsen-AspGrgk15.05.200355i
Kenneth AasenGrgk15.05.200398i
2002
Lill LarsenGrgk19.09.200298i
Ragnhild SelandGrgk10.09.200297i
Klaus KretzmährGrgk05.09.200256i
Egil EkraGrgk24.08.200225w
Nelson CaravanaGrgk21.06.200299i
Thomas AanstadGrgk04.06.200216i
Knut AndresenGrgk19.05.200265i
2001
Odd BarkaldGrgk02.10.200197i
Simon Salamonsen RiisGrgk10.09.2001952w
Jan BlankevoortMørk gk13.08.200154i
Thomas DosethRandsfjorden gk06.08.200183w
Arild JohansenGrgk01.08.20019pw
Per Andrè KnoblelauchGrgk25.07.200143w
John MacayGrgk28.06.20016
Per Vidar RuudGrgk25.06.20015
Stein ChristiansenBorregaard gk13.06.20019
2000
Douglas HansenGrgk12.09.20009pw
Marianne AakreDrøbak gk07.09.200099
Ivar BekkeliGrønmo gk13.08.20009pw
Eirik NæssGrgk06.08.200046
Per W BlankenvoortGrgk22.07.200099
Torbjørn EklundGrgk21.07.200066
Jostein FjellestadGrgk07.07.200098
Finn JohansenGrgk15.06.200025
Gullveig SætreGrgk12.06.20005 spoon
Fransisco DelgadoGrgk06.05.20009pw
1999
Tom IversenGrgk10.09.199919
Torbjørn EklundGrgk25.08.199915
Sveinung TonnaGrgk24.08.199997
Glenn Dennis HansenGrgk21.08.199945
Anni SanderhofGrgk17.08.199968
Kai OlausenGrgk15.08.199918
Anders MartinsenGrgk05.08.199928
Carl-Otto BraumGrgk17.07.199915
Cathrine BendixenSki gk11.07.199968
Jan HoltGrgk30.06.199915
Rune SteffensGrgk17.06.199945
1998
Tore SmordalenGrgk15.10.1998147i
Reidar ÅrsethGrgk03.09.1998189i
Anders Løvaas EriksenGrgk30.07.199828i
Jan HoltGrgk30.06.1998106i
Rune HaaversenPRO / Sola gk28.06.199868i
Tom SelmerPRO / Grgk25.06.199828i
Tom SelmerPRO / Grgk19.06.19989lw
Tim HauGrgk11.06.199818i
Sven FossGrgk05.05.1998189i
1997
Andreas KarlsenGrgk10.09.1997157i
Kjell-Erik SagbakkenGrgk19.08.199799i
Geir Roger MoenGrgk03.08.199799i
Terje EdhGrønnmo gk17.07.199799i
Jan MosebekkGrgk28.06.199718pw
Lars BunæsGrgk27.06.1997105i
Rolf WeenGrgk09.06.199766i
Tom SelmerPRO / Grgk01.06.199718lw
Knut A. SchiagerBærum gk31.05.199728i
1996
Marianne RuudGrgk21.08.19969pw
Frode FærøGrgk18.07.199657i
Randi HurlenGrgk06.07.199668i
Anders EriksenGrgk13.06.199628i
1995
Harald TorgersenGrgk03.08.199598i
Einar NilsenGrgk22.07.199599i
Bent Walther JohansenGrgk23.06.199518i
Bjørn EdwardsenGrgk19.06.199516i
1994
Erik HøghGrgk22.09.199466i
Thorleif BjørsethGrgk05.09.199457i
Christopher OmoleGrgk02.09.199467i
Knut AgaGrgk15.08.199457i
Inger Marie JohansenGrgk12.08.199435i
Dagfinn TangenGrgk09.08.199425i
Tommy WalsethGrgk25.07.199458i
Ståle HestdalOnsøy gk14.07.199499i
Morten LundeSkjeberg gk05.07.199416i
1993
Finn Nygaard03.09.199328i
Christian Anker-RaschDrøbak gk29.08.199325i
Svein Vistung869 Sattoys Golf12.08.199357i
Henning OpsethGrgk22.05.199367i
Christian SchøningOslo gk16.05.199399i
Magnus EmblemsvågGrgk01.05.199357i
1992
Hege TangenGrgk06.09.199228i
Rune RekdalGrgk22.08.199299i
Trygve EikerolGrgk18.08.199224i
Torbjørn BerghageneGrgk04.08.199216i
Geir SpanliGrgk18.06.199226i
Morten LarsenGrgk12.06.199226i
John MorkenMaridalen09.06.199268i
Knut GulbrandsenBorregaard22.05.199299i
Jan MosebekkGrgk11.05.199245i
1991
Harry ØrnebergGrgk04.10.199125i
Knut PaulsenRandsfjorden29.09.199199i
Bent Walther JohansenGrgk29.08.199145i
Jan-Øivind RuudGrgk13.08.199125i
Bent Øivind BraatenGrgk01.06.199199i